Jak vyfotit koupelnu a co dělat když vám praskne žárovka.

Při pořízení fotografie se musíte ptát – jak tuhle fotografie bude vnímat zájemce? Reprezentuje moje fotka realitu, nebo pocit, který ve mně interiér zanechává?

Pokud se podívá zájemce na horní levou fotografii, uvidí jenom umyvadlo. S fotografie pak usuzuje že umyvadlo je hezké, takže koupelna je asi nově zrekonstruovaná.
Je tam ale vana? Je záchod v jiné místnosti? Fotografie nikterak špatná, ale nesděluje nám dostatek informací co nejrychleji. Právě přehlednost a rychlost mnohokrát rozhoduje o tom, zda-li zájemce rozmýšlení nad dispozici unaví, přesune se na další byt a na ten váš zapomene.

Proto je nejlepší fotit v takhle malých místnostech širší záběry. Se super-širokými záběry to neprohánějte, lidé budou při prohlídce zklamaní. Ono ani není potřeba koupelnu vyfotit celou. Je ale potřeba naznačit, že záchod, sprchový kout jsou součástí koupelny. Fotka vpravo takový pohled poskytuje. Zkuste si to otestovat. Stáhněte si fotografii a zeptejte se na facebooku svých známých, která je lepší.

Pokud se ptáte co dělat, když vám praskne žárovka, odpovědí by bylo – jednoduše ji vyměnit. Poblíž, ale nebyl žádný obchod a tak jsme museli předtím než majitel bytu malou závadu napravil, udělat malý trik. Prvně jsme vyfotili 2 zadní lampy, pak jsme funkční žárovku přesunuly do přední lampy a ve photoshopu obě fotky spojili. Řekli byste z pravé fotografie, že jedna lampa neměla funkční žárovku?

Zanechte komentář